Referencie

Pár referencií ktoré si veľmi vážime, lebo sú písané samotnými študentmi.

Nebezpečné podhubie extrémizmu

Boli sme všetci naozaj prekvapení, keď sme sa dozvedeli, že budeme mať prednášku o holokauste a extrémizme. Ešte sa na našej škole prednáška na túto tému neobjavila, a preto sme boli veľmi zvedaví, o čom bude.

Viac na Nebezpečné podhubie extrémizmu (Študenský magazín Genezis)

Mladí majú často záujem diskutovať o politike, len na to nemajú priestor

Združenie Living Memory debatuje so žiakmi základných a stredných škôl o politike a totalitných režimoch. Prostredníctvom príbehov ľudí prenasledovaných nacistickým alebo komunistickým režimom a diskusií so žiakmi chce posunúť ich zmýšľanie od opakovania fráz konšpirátorov či extrémistov.

Viac na Mladí majú často záujem diskutovať o politike, len na to nemajú priestor (Čierna labuť)

Prednáška LIVING MEMORY

Dňa 9. 2. 2017 sa v našej škole uskutočnila kreatívna prednáška p. Martina Slávika, člena združenia LIVING MEMORY o osudoch totalitných režimov a ich prenasledovateľov na Slovensku. Prednášky sa zúčastnili žiaci II. ročníka, ktorí sa v atraktívnej a kritickej diskusii mali možnosť presvedčiť o hodnotách demokracie a slobody, za ktoré je potrebné bojovať, pretože je jednoduché ich stratiť, ale veľmi ťažké získať späť.

Viac na Prednáška Living Memory (Stredná odborná škola polygrafická)

Nezabudnuteľné memento

V súvislosti s blížiacim sa výročím skončenia 2. svetovej vojny v piatok 5. mája počas druhej a tretej vyučovacej hodiny sa do našej školy vrátil člen OZ Living Memory historik Ľubomír Morbacher, aby nám prednášal o vzostupe nacizmu v minulom storočí ale aj o problémoch, ktoré na Slovensku i vo svete predstavuje dnes.

Viac na Nezabudnuteľné memento (Stredná odborná škola masmediálnych a informačných štúdií)

Museli sme mať zastreté rolety a televízor úplne potichu

V pondelok 6.2.2017 sme sa na dve vyučovacie hodiny presunuli späť v čase vďaka zaujímavým hosťom. K nám na Strednú odbornú školu masmediálnych a informačných štúdií zavítal historik Ľubomír Morbacher z občianskeho združenia “Living Memory” a spolu s ním prišli aj známi slovenskí herci Henrieta Mičkovicová a Alexander Bárta. Celý projekt zameraný proti rastúcemu extrémizmu je realizovaný s podporou Bratislavského samosprávneho kraja.

Viac na Museli sme mať zastreté rolety a televízor úplne potichu (Stredná odborná škola masmediálnych a informačných štúdií)