Projekty

Chceme žiť v slobodnej krajine aj o 20 rokov

LIVING MEMORY vzdeláva o totalitných režimoch formou podnecujúcou kritické myslenie. Kritické myslenie znamená nepodliehať prvým dojmom a neovereným informáciám. Chceme žiť v spoločnosti slobodných a zodpovedných ľudí. V spoločnosti a v krajine, v ktorej sa dobre žije a v ktorej bude možné normálne žiť aj v budúcnosti.

Čo robíme?

Diskutujeme o slobode s tými, ktorí slobodu žijú ako samozrejmosť, často nevnímajúc jej hodnotu a podliehajúc zvodom rôznych „nedemokratických alternatív“. Rozprávame sa o nej s mladými ľuďmi - stredoškolákmi.

Zoznam projektov

Diskusie a kreatívne prednášky o totalitných režimoch - „S nami sa ešte nikto takto nerozprával!“

S totalitným vábením sa podľa nás nedá bojovať „od stola“. Sme presvedčení, že je nutné chodiť priamo do škôl. Čím viac, tým lepšie.

Natálka (divadelná inscenácia)

Na pôdu škôl sa na náš návrh dostala divadelná incenácia Slovenského národného divadla Natálka - skutočný príbeh o útoku neonacistov na rómsku rodinu, v hlavnej úlohe so skvelou Judit Bárdos.

Supy vs. Klarinet (dokumentárna hra)

Na pôdu Malej scény STU v Bratislave prinieslo LIVING MEMORY s partnerom Bratislavským samosprávnym krajom dokumentárnu hru Ľuby Lesnej, Supy verzus klarinet.

Môj príbeh môže byť aj Tvoj príbeh (Roadshow)

Stali sme sa partnerom roadshow organizovanej O2 Slovensko na školách vo všetkých regiónoch Slovenska s názvom „Môj príbeh môže byť aj Tvoj príbeh“.